Zwierzęta. Tematyczny box pakietów

Świat jest piękny i różnorodny: każdego dnia możemy podziwiać jego piękno: rośliny i zwierzęta na nim żyjące. Zwierzęta to istoty, które szczególnie fascynują dzieci: uwielbiają obserwować ich zachowania czy zwyczaje.
Już od najmłodszych lat zwierzęta są obecne w życiu dzieci: mówimy o nich podczas zabaw, w piosenkach, wierszykach, podczas czytania książeczek.
Pokazujemy dzieciom jak poszczególne zwierzęta wyglądają, tym samym uczymy najmłodszych identyfikowania poszczególnych gatunków, prezentujemy odgłosy jakie poszczególne istoty wydają.
Zwierzęta mogą być świetną opcją do przeprowadzenia ciekawych zajęć tematycznych, zwłaszcza w przedszkolu czy w żłobku (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ). W dzisiejszym artykule na blogu przygotowaliśmy dla was spis wszystkich naszych pomocy edukacyjnych związanych ze zwierzętami. Zachęcamy was do lektury i zainspirowania się!
Wszystkie pomoce znajdziecie na naszej stronie TUTAJ

KARTY MAMA I DZIECKO – ZWIERZĘTA

To wyjątkowy pakiet, z przepięknymi ilustracjami, który rozczuli wszystkich: zarówno dorosłych jak i dzieci. Planszy przedstawiających zwierzęcą mamę i jej dziecko można użyć podczas omawiania tematu oraz nazywania zwierząt. Znajdziecie aż 20 różnych gatunków zwierząt na planszach! Oferujemy także ciekawe ćwiczenia, które umilą zajęcia: “Labirynt” – zadaniem dziecka będzie dotarcie małym zwierzątkiem do mamy czy “Małe zwierzątka-puzzle” – idealne dla maluszków. Pakiet liczy 24 strony PDF. Na pewno go pokochacie!

KTO ŻYJE W MORZU

Pakiet w którym znajdziecie plansze z realnymi zwierzętami morskich zwierząt, które mogą posłużyć do wprowadzenia dzieci w temat morskich istot jak i nauki różnych gatunków. Dzięki naszemu pakietowi, dzieci dowiedzą się jak zbudowane są morskie zwierzęta, a dzięki ćwiczeniom praktycznym szybko utrwalą tę wiedzę! Pakiet KTO ŻYJE W MORZU? rozwija wiedzę na temat morskich stworzeń, ale także zawiera ćwiczenia kształtujące umiejętność pisania, spostrzegania czy znajomość kolorów.

ZWIERZĘTA NA LĄDZIE I W WODZIE

 Przeżyj przygodę z Eduka Center! Nasz nowy pakiet wprowadzi zarówno dzieci jak i dorosłych w fascynujący świat przyrody. Pakiet zawiera realne zdjęcia zwierząt wodnych oraz lądowych, ale także ciekawe propozycje zabaw. Znajdziecie w nim ciekawostki i zagadki, które z pewnością pozwolą dzieciom utrwalić wiedzę jak i spędzić atrakcyjnie czas!

DINOZAURY

Prehistoryczne gady! Nasz pakiet zawiera 30 stron PDF do samodzielnego wydruku. W pakiecie znajdują się karty trójdzielne, dzięki którym dziecko jest w stanie dopasować napis do obrazka, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi i dokonać kontroli błędu. Co więcej, karty spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Pakiet zawiera realne zdjęcia różnego rodzaju dinozaurów. Zawarliśmy w nim także plansze z podziałem na mięsożerne i roślinożerne dinozaury, a także ćwiczenia, dzięki któremu dziecko będzie mogło utrwalić zdobyte wiadomości: zdecydować, który dinozaur jadł mięso, a który rośliny oraz dopasować cień dinozaura do obrazka.

DZIEŃ KOTA

Pakiet znajdziecie TUTAJ. A gdyby tak uczcić Światowy Dzień Kota? Maluchy z całą pewnością będą zachwycone, a z naszym pakietem nie zabraknie Ci pomysłów na zorganizowanie tego dnia! Nasz pakiet liczy aż 30 stron PDF gotowych do samodzielnego wydruku, znajdziesz w nim realne zdjęcia kotów różnych ras wraz z podpisami, podział kotów, a także ćwiczenia praktyczne: z wykorzystaniem klamerek!

DZIEŃ MISIA


Pakiet znajdziecie TUTAJ. Nasz pakiet Dzień Misia został stworzony z myślą o maluchach! To aż 30 stron PDF gotowych do wydruku pełnych nauki i zabawy. Z tym pakietem Światowy Dzień Pluszowego Misia stanie się wielkim wydarzeniem, pełnym radości i uśmiechu! Znajdziesz w nim realne zdjęcia różnych niedźwiedzi, co wzbudzi w dzieciach ciekawość otaczającym światem. Pakiet zawiera także ćwiczenia praktyczne takie jak „Tort urodzinowy dla misia”, „Znajdź drugą połowę”, „Droga misia do lasu” czy „Policz misie”.

Mamy nadzieję, że skorzystacie z którejś z naszych propozycji tematycznych! To morze inspiracji, gotowych zadań i ćwiczeń, a to wiąże się z aktywnym, kreatywnym spędzeniem czasu 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Podobne artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *